Suplement diety - Wsparcie metabolizmu

SYMBIOSYS Satylia

SYMBIOSYS Satylia - Twój sprzymierzeniec w dbaniu o sylwetkę. Jest to suplement diety dla dorosłych wspomagający utrzymanie prawidłowego metabolizmu(1).

Szczep Hafnia alvei HA4597™ w połączeniu z cynkiem i chromem został uznany za produkt roku w kategorii probiotyków przez NutraIngredients Awards(2).

WESPRZYJ METABOLIZM, DZIĘKI UNIKALNEJ FORMULE Hafnia alvei HA4597™


Suplement diety dla dorosłych, którego specjalna formuła zawiera wysoce przyswajalny cynk i chrom (3) oraz unikalny szczep Hafnia alvei HA4597™, występujący naturalnie w jelitach człowieka. Opatentowana formuła SYMBIOSYS Satylia jest wynikiem 15 lat badań nad różnymi szlakami metabolicznymi zaangażowanymi w regulację apetytu poprzez oś mikrobiom-jelito-mózg.

Szczep Hafnia alvei HA4597™ należy do enterobakterii naturalnie występujących w ludzkiej mikrobiocie jelitowej. (4)

Chrom przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu glukozy we krwi. (5)

Cynk przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych (w tym węglowodanów i kwasów tłuszczowych).(5)

SYMBIOSYS Satylia jest zamknięty w gastroodpornych kapsułkach DRCAPS™, dzięki czemu składniki produktu są chronione przed działaniem soku żołądkowego.

Bez alergenów wymienionych w rozporządzeniu UE 1169/2011 i bez glutenu.

Składniki Zalecane dzienne spożycie
(2 kapsułki)
Hafnia alvei HA4597® 100 x 109 komórek / 5 x 107 CFU*
Chrom 20 μg (50% RWS**)
Cynk 5 mg (50% RWS**)

* CFU (ang. colony forming unit) – jednostka tworząca kolonię
** RWS - Referencyjna Wartość Spożycia

SYMBIOSYS Satylia - stosowanie i przechowywanie


Stosuj 2 kapsułki dziennie: 1 kapsułkę podczas śniadania oraz 1 kapsułkę podczas obiadu, popijając szklanką wody.
Nie przekraczaj zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Dla uzyskania najlepszych efektów SYMBIOSYS Satylia powinien być stosowany przez co najmniej 1 miesiąc. Opakowanie 60 kapsułek pozwala na przeprowadzenie 30-dniowej suplementacji preparatem. 
Nie zaleca się stosowania produktu u dzieci, kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią. Nie zaleca się stosowania produktu u osób z obniżoną odpornością lub u osób, które niedawno przeszły operacje przewodu pokarmowego. Niewskazany dla osób z anoreksją lub anoreksją w wywiadzie. Należy wziąć pod uwagę wpływ chromu na poziom glukozy we krwi u osób z cukrzycą.
Przechowuj SYMBIOSYS Satylia w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, z dala od ciepła. Nie przechowuj w lodówce. Skonsumuj przed datą do spożycia na dole opakowania
Satylia jest formułą bez glutenu.
Wszystkie suplementy, w tym SYMBIOSYS Satylia, przechowuj w sposób niedostępny dla małych dzieci.

(1) Cynk i chrom przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych. Chrom pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi.

(2) https://nutraingredients-awards.com/live/en/page/2021-finalists, Data wizyty: 24.01.2023

(3) Scientific opinion from EFSA. EFSA Journal 2008; 718: 1-26 oraz Scientific opinion from EFSA. EFSA Journal 2010; 8(12): 1883.

(4) Legrand R et al. Commensal Hafnia alvei strain reduces food intake and fat mass in obese mice-a new potential probiotic for appetite and body weight management. Int J Obes (Lond) 2020; 44(5): 1041-1051.

(5) Rozporządzenie Komisji (UE) nr 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

SYMBIOSYS Satylia to suplement diety dla dorosłych, który wspiera metabolizm, dzięki unikalnemu szczepowi bakterii Hafnia alvei HA4597 oraz wysoce przyswajalnym formom chromu i cynku (1).

SYMBIOSYS Satylia może być Twoim sprzymierzeńcem w dbaniu o sylwetkę.(2)


(1) Scientific opinion from EFSA. EFSA Journal 2008; 718: 1-26 oraz Scientific opinion from EFSA. EFSA Journal 2010; 8(12): 1883.

(2) Rozporządzenie Komisji (UE) nr 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r.

Opatentowana formuła SYMBIOSYS Satylia jest wynikiem 15 lat badań nad różnymi szlakami metabolicznymi zaangażowanymi w regulację apetytu poprzez oś mikrobiom-jelito-mózg. Szczep Hafnia alvei HA4597™ należy do enterobakterii naturalnie występujących w jelitach człowieka.(1)

Hafnia alvei HA4597™ w połączeniu z cynkiem i chromem został uznany za produkt roku w kategorii probiotyków przez NutraIngredients Awards (2).

Ponadto SYMBIOSYS Satylia jest zamknięty w gastroodpornych kapsułkach DRCAPS™, dzięki czemu składniki produktu są chronione przed działaniem soku żołądkowego.


(1) Legrand R et al. Commensal Hafnia alvei strain reduces food intake and fat mass in obese mice-a new potential probiotic for appetite and body weight management. Int J Obes (Lond) 2020; 44(5): 1041-1051.

(2) https://nutraingredients-awards.com/live/en/page/2021-finalists, Data wizyty: 24.01.2023

Stosuj 2 kapsułki dziennie: 1 kapsułkę podczas śniadania oraz 1 kapsułkę podczas obiadu, popijając szklanką wody. 

Opakowanie 60 kapsułek pozwala na przeprowadzenie 30-dniowej suplementacji. Dla uzyskania najlepszych efektów preparat SYMBIOSYS Satylia powinien być stosowany przez co najmniej 1 miesiąc.

Podczas stosowania preparatu nie są spodziewane efekty uboczne. 

W razie jakichkolwiek wątpliwości sugerujemy konsultację z lekarzem.

Nie są znane żadne negatywne interakcje z suplementami diety oraz lekami.

Ze względu na fakt, że w składzie SYMBIOSYS Satylia występują żywe szczepy bakteryjne Hafnia alvei HA4597®, na jego korzystne właściwości mogą negatywnie wpływać antybiotyki przyjmowane w tym samym czasie, dlatego rekomenduje się zachowanie kilkugodzinnego odstępu między antybiotykiem a probiotykiem opartym o bakterie.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących stosowania preparatu SYMBIOSYS Satylia z lekami należy skonsultować się z lekarzem.

SUPLEMENT DIETY

Ostatnio przeglądane